Najlepsze inwestycje w stabilną i rozwiniętą gospodarkę… od 40 000 funtów.

 

Największe zalety:

 • Tylko 3% opłaty skarbowej za inwestycje poniżej 125 000 funtów
 • 10 000 funtów kwoty wolnej od podatku, co pozwala na cieszenie się pełną wartością zwrotu z inwestycji

 

Wielka Brytania znana jest ze stabilnego i pro-inwestorskiego prawa, a także gospodarki, która mimo kryzysów szalejących wokół, daje poczucie przewidywalności i pewności.

 

Pryncypialną zasadą panującą na wyspach jest ochrona własności i kapitału inwestorów. MD Properties przygotował dla Państwa portfolio inwestycji związanych z nieruchomościami bezpośrednio lub pośrednio. W naszej ofercie znajdą Państwo możliwość inwestycji w pokoje hotelowe, mieszkania studenckie, mieszkania dla singli położone w dzielnicach biznesowych, domy opieki dla osób starszych, ziemię itp. Wszystkie te projekty wyróżnia zapewnione finansowanie, wszystkie niezbędne pozwolenia dla deweloperów, a co najważniejsze lata doświadczenia w podobnych biznesach i z sukcesem działające poprzednie przedsięwzięcia.

 

Standardowa procedura nabycia nieruchomości (inwestycji) w Wielkiej Brytanii wygląda następująco:

 1. Rezerwacja – prosty dokument, który za 2 000 – 5 000 funtów gwarantuje zabezpieczenie wybranej przez Państwa inwestycji. Daje też czas na sprawdzenie prawnikom jeszcze raz wszystkich dokumentów związanych z nieruchomością.

 

 1. Wymiana kontraktów – odbywa się pomiędzy prawnikami sprzedającego i kupującego, zazwyczaj w ciągu 30-60 dni od rezerwacji, na tym etapie zazwyczaj wymagana jest też płatność do 50% ceny.

 

 1. Zakończenie projektu – formalne zakończenie budowy, które skutkuje wydaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu. W tym momencie zazwyczaj dokonywana jest pełna płatność za zakupioną nieruchomość.

 

 

Poniżej mogą państwo znaleźć wszystkie koszty związane z zakupem, utrzymaniem i wynajmem nieruchomości w Wielkiej Brytanii:

 

Rodzaj podatku/opłaty

Wysokość podatku/opłaty

Opłata skarbowa

3% za nieruchomość do wartości 125 000 funtów, rośnie aż do 15% w wypadku zakupu o wartości powyżej 1 500 000 funtów

Opłata za prawnika

Około 2 500 funtów

Opłata za wpis do księgi wieczystej

Około 500 funtów

Podatek za dochód z wynajmu nieruchomości

20%, ale kwota wolna od podatku to ponad 10 000 funtów

Podatek od spadku

0% jeśli nieruchomość przekazywana jest najbliższym (żona/mąż, dziecko, rodzice),

 

 

Pytania i odpowiedzi:

 

 1. Jakie dokumenty są potrzebne do zakupu nieruchomości w Wielkiej Brytanii?
 • Paszport lub dowód osobisty
 • Rachunek za media lub wyciąg bankowy z adresem certyfikowany przez Notariusza
 1. Czy są jakieś ograniczenia w nabywaniu nieruchomości w Wielkiej Brytanii przez obcokrajowców?

Nie, obywatele UE nie mają żadnych ograniczeń w tym zakresie.

 1. Jakie inwestycje w Wielkiej Brytanii są najbardziej popularne wśród zagranicznych nabywców?

Głównie są to inwestycje w zakwaterowanie studenckie, z racji tego, że Wielka Brytania przeżywa boom na studentów z zagranicy, głównie Chinskich, którzy szukają zakwaterowania o lepszym standardize w centrach miast. Popularne są też hotele w centrach miast, które pozyskują finansowanie od indywidualnych inwestorów, dlatego że jest ono tańsze od bankowego.

Ostatnio popularne stały się również małe mieszkania dla singli pracujących w centrach biznesowych, gdyż charakteryzują się one dużą stopą zwrotu.

 1. Czy istnieje możliwość zakupu nieruchomości przez osobę prawną?

Istnieje taka możliwość..

 1. Jakie są koszty utrzymania nieruchomości w Wielkiej Brytanii?

Wszytskie nieruchomości w ofercie MD Properties są profesjonalnie zarządzane przez operatorów, gwarantując nabywcom zupełny spokój i brak zmartwień dotyczących zarządzania nieruchomością. Wszystkie opłaty są również minimalizowane np. za mieszkanie studenckie nie przekraczają 1 000 funtów rocznie.